Pāriet uz galveno saturu
  • LAT
  • ENG
lacise lacise
  • Sākums
  • Aktualitātes
  • Par projektu
    • Projekta partneri
    • Projekta mērķi
  • Jauniešiem
    • Skolēnu ZPD
    • Skolēnu ekskursijas
    • Satiec zinātnieku
  • Digitālais centrs
    • Tiešsaistes semināri
    • Bateriju industrijas diena
  • Konsultatīvā padome
    • Konsultatīvās padomes locekļi
  • Zinātnieks tuvplānā
  • Vakances
  • Kontakti
  • Video

Kāpēc izvēlēties STEM? Andris Šutka dalās pieredzē ar skolēniem

12. decembris, 2025 pl. 16:00, Nav komentāru

A_Sutka_viesojas_Smiltenes_vidusskola.jpgFoto: Smiltenes vidusskola

Decembra sākumā Smiltenes vidusskolā viesojās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Fizikas un materiālzinātnes institūta direktors, tenūrprofesors Andris Šutka, kurš “LACISE” projektā vada RTU pētnieku komandu, kura risina ilgtspējīgas ūdeņraža ražošanas iespējas. Pasākumā piedalījās 10.–12. klašu skolēni, kuri izvēlējušies padziļināti apgūt ķīmiju.

Andris Šutka ir Smiltenes skolas absolvents (2004), un šī vizīte bija īpaša atkalredzēšanās ar savu skolu un ķīmijas skolotāju Jāni Celmiņu. Sarunas laikā profesors dalījās ar savu pieredzi zinātnē, stāstīja par pētniecības virzieniem un kā tie top - soli pa solim. Viņš uzsvēra, ka STEM jomas ir ne tikai izaicinājumu pilnas, bet arī piedāvā plašas izaugsmes un karjeras iespējas.

Uzrunājot skolēnus, prof. Šutka iedvesmoja skolēnus, sakot, ka zinātne nav tikai teorij; tas ir arī radošums, inovācijas un reāla iespēja ietekmēt nākotni. Tāpat viņš aicināja jauniešus nebaidīties un izvēlēties savu ceļu daudzveidīgajā STEM pasaulē. Tikšanās bija lieliska iespēja vidusskolēniem ieraudzīt, ka zinātne sākas tepat – skolā – un var aizvest līdz pasaules līmeņa atklājumiem.


Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Sergejs Koržuks no EDI prezentē maģistra darba starprezultātus RTU konferencē
    19. jūn. 2026
  • LU CFI laborants Daniels Jānis Jurjevs iedvesmo Vaiņodes skolēnus
    1. jūn. 2026
  • LACISE inovācijas prezentētas "AC/DC Tech" forumā
    25. maijs 2026
  • "LACISE" risinājumi enerģētikas attīstībai prezentēti “EDI dienā 2026”
    21. maijs 2026
  • Rīgā atklāts Šveices–Latvijas digitālais centrs, stiprinot inovāciju attīstību enerģētikā
    18. maijs 2026
  • Rīgā atklās Šveices–Latvijas digitālo centru, kas paātrinās inovāciju ienākšanu enerģētikā
    14. maijs 2026
  • LACISE projekta dalība “TSO User Group Meeting 2026” par elektroenerģijas sistēmas stabilitātes analīzi
    8. maijs 2026



2CHB_Logo_Latvia_LV_POS_RGB.png


Logo_der_Schweizerischen_Eidgenossenschaft_svg__1_.png